HC SDH Kostelec

V Kostelci byl vždy zájem o sport, hlavně o lední hokej. Ten se zde hrával už před 45 lety. A tak několik sportovních nadšenců založilo v březnu 1996 Hokejový club Kostelec u Heřmanova Městce. A již v květnu 1996 se tento klub přihlásil do soutěže okresního přeboru neregistrovaných hráčů.

„Díky bojovnosti hráčů, trpělivosti trenérů ale i oddanosti fanoušků  skončil Kostelec v první sezoně na 4. místě a všichni tak přispěli ke zviditelnění obce, o které do té doby mnozí ani netušili….V dalších sezonách se pak team pravidelně umisťoval na předních příčkách přeboru a o nadšení pro hokej vypovídají i sezony s Kostelcem A a Kostelcem B.“

12.11.2022 

Proč Hokejová jabloň?

             Motorem Kosteleckého hokeje po celé více než čtvrtstoletí existence, byl pan František Jablečník. Byl to on, kdo spolu s Vlastimilem Růžičkou a Rudolfem Chládkem v Kostelci hokej doslova reinkarnoval a inicioval vznik klubu, kdo hledal hráče, kdo sháněl soupeře, kdo dokázal zajistit financování, kdo hecoval tým, když nebylo veselo, kdo snášel kritiku veřejnosti při poklesu formy, kdo taky slavil, když bylo co, kdo první chladil a ledoval pohmožděniny, kdo psal podrobnou kroniku, kdo připravoval a vyhlašoval individuální ceny za sezóny, kdo byl zkrátka vším, čím Kostelecký hokej byl.

            Za to vše a nejen za to patří Frantovi obrovský dík a jako výraz vděku ve stylu Nomen Omen byla symbolicky dne, kdy Kostelecký hokej zanikl, vysazena tato jabloň. My všichni, které Franta svým nasazením pro klub ovlivnil, pevně věříme, že plody, které tato jabloň v budoucnu přinese, jsou nejen hmotnou odměnou za jeho práci pro Kostelecký hokej a určitým PRODLOUŽENÍM „řádné hrací doby“, ale současně také poselstvím o tom, že pojmy jako přátelství, kamarádství, snaha nezištně pomoci, nejsou jen prázdnými slovy či gesty.

Poznámka pod čarou:

Název klubu HC SDH Kostelec, který v nezkrácené verzi čítá 59 písmen je dle neoficiálních zdrojů druhý nejdelším názvem hokejového klubu na světě. Plný název zní – Hokejový Club Sboru dobrovolných hasičů Kostelce u Heřmanova Městce – takže si jsme hráli jen okres, ale de facto jsme světoví😊!!!

Napsat komentář